Ekrem İmamoğlu’ndan Ali Yerlikaya’ya: İşin gücün yok mu senin?

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Üsküdar ilçesinde CHP’nin adayı Sinem Dedetaş’la birlikte mitinge katıldı.

ANKA Haber Ajansı’nın haberine göre, mitingde konuşan Ekrem İmamoğlu, kendisi ve Dedetaş için destek istedi.

AK Parti İBB Başkan Adayı Murat Kurum’u eleştiren İmamoğlu, “Üsküdar’da, 1 sene önce açtığımız Kent Lokantası’ndan 226 bin 950 kişi faydalandı. Bu, Kent Lokantası’nı küçümseyen, dersine çalışmamış o ithal aday var ya, ah bunu bir anlayabilse. Birkaç gün sonra, mühür size gelecek. Bu kullanacağınız mühür, sizlerin geleceği. İstanbul’da zaten işiniz kolay. Biliyorsunuz, iki tane aday var. O zaten 31 Mart’a kadar çalışsın, biraz hayat dersi alsın sonra Ankara’ya yollayacağız onu” diye konuştu.

‘BAKAN ARKADAŞLARI DA KURUM’UN DERSİNE ÇALIŞMADIĞINI DÜŞÜNÜYOR’

“Tabii gelirken dersine çalışmadı. Ben bazen çok detaylı anlatıyorum ki, benim anlatımlarımdan İstanbul’u biraz daha tanısın da öyle gitsin Ankara’ya” diyen İmamoğlu, “Anlıyorum ki, dinlemeyi de sevmiyor. Halbuki iyi bir belediye başkanı, bir iyi öğrenci olacak. Ben, iyi bir öğrenciyim. Halkımı dinlerim ve öğrenirim. Kendisine böyle takılıyorum zannetmeyin. Ben öyle düşünmüyorum sadece. İstanbul’da dersine çalışmadığını kim düşünüyor? 17 tane bakan arkadaşı. Öyle düşünmeseler, Ankara’dan buraya niye gelsinler? 17 bakan arkadaşı, adayın yeterli olmadığını görünce çantayı, bavulu toplayıp, İstanbul’a geldiler. Yetmedi; artı bir Cumhurbaşkanı da geldi. Hepsi toplandı geldi. Hoş geldi, sefa geldi. Bunlara misafirperverlik yapacak mıyız? Yapalım, yapalım; 23 Haziran 2019’daki gibi, 806 bin kez misafirperverliğe hazır mıyız?” ifadelerini kullandı.

‘SALACAK’TAKİ YIKIMLARI ENGELLEMEK İSTEDİLER, ÇATIR ÇUTUR YIKTIK’

Halkın parasıyla oluşturulan bütçe sayesinde hizmet verdiklerini belirten İmamoğlu, “Var mıydı 100 bin çocuğa burs dağıtmak? Biz dağıttık. Sadece Üsküdar’da 10 bin gencimiz, üniversite burslarından faydalanıyor. Onlar, halka ait alanları, bir avuç insana dağıttılar mı? Salacak’ta yıkımlar yaptık; gördünüz değil mi? Yıkımı engellemek için, yıkımın önüne benim canım polisimi bile yollamaya kalktılar. Baktılar ki millet tepki gösteriyor, çatır-çutur yıktık. Çünkü biz, milletin malının muhafızlığını yapmak için göreve geldik. Bir milim geri adım atmayız, bir milim. Onların israfçılıkları yüzünden, İstanbul’da 10 metro durdu. Onlar her ne kadar karalasa da bu kardeşiniz, Sinem Dedetaş gibi çok değerli yol arkadaşlarımla, nitelikli yönetimle İBB tarihinde ilk kez, 5 yılda 65 kilometre metroyu açtık. Onların 25 yılda yaptığının yarısını, biz 5 yılda yaptık” dedi.

‘4,5 SENEDE 1019 KEZ TEFTİŞ VE SORUŞTURMA GEÇİRDİK’

Görev süresinde belediyenin 1019 kez müfettişler tarafından denetlendiğini söyleyen Ekrem İmamoğlu, “1,5 günde bir, bize müfettiş yolladılar. Tam 4,5 senede, 1019 kez, Ekrem İmamoğlu ve arkadaşlarına teftiş, soruşturma… Bakın; o saçma sapan ‘ahmak’ vesaire mahkemeleri var ya, onları saymıyorum. Teftiş edilmekten, denetlenmekten imtina etmeyiz. Milletin malını, parasını yönetiyoruz. Tabii ki hesap vermeliyiz. Ama sorun şurada: Bizden önceki 5 senede ne yaptılar? 146 kez. 1019 nereye, 146 nereye? 146 kez; o da çoğu soruşturma, teftiş değil, sıradan, rutin denetimler” şeklinde konuştu.

“Bütün bu kadar soruşturma geçirirken, seçime 4-5 gün kaldı ya, son çare ne? Kumpas, iftira, montaj” diyen İmamoğlu, şöyle devam etti:

‘VATANDAŞ EKREM OLARAK BUNLARIN YANLIŞLARINI KABULLENEMİYORUM’

“Şimdi bu şekilde milleti aldatacaklar. Ekrem İmamoğlu’na, sözüm ona leke atacaklar. Bunlara, Allah akıl versin. Bunları, Allah ıslah etsin. Niye biliyor musunuz? Ramazan’ın birinci gününde, 2019’da, bunlar değil miydi ana sütü kadar helal seçimi iptal ettiler. Bakın; Ramazan’ın birinci günü seçimi iptal edenler, yine kul hakkı yemeye, iftira atmaya devam ediyorlar. Ben, vatandaş Ekrem olarak, bunların yanlışlarını kabullenemiyorum.”

‘BUNU KENDİME YEDİREMİYORUM’

“Hele hele şu Ankara’dan 17 bakan geldi ya… Artı bir Cumhurbaşkanı da geldi ya… Bunu kendime yediremiyorum. Niye? Ciddi tarafı şu: Devletin makamı, bakanı olmak, şerefli bir görevdir. Devletin bakanı, atanmış kişilersiniz siz. Devletin bakanı olarak görev yapacaksınız. İçinde kim var? Dışişleri Bakanı, Maliye Bakanı, Ekonomi Bakanı, İçişleri Bakanı, Adalet Bakanı var. Bunlar; bakkal bakkal, market market gezip, oy istiyorlar. Toplantı yapıyorlar. İçişleri Bakanı’na buradan sesleniyorum: Dönsene Ankara’ya. İşin gücün yok mu senin? Ekrem İmamoğlu, burada aday. Nedir? ‘Ekrem İmamoğlu’ oy vermeyin, Sayın aday Kurum’a verin.’ Başka işiniz yok mu? Devletin bakanısınız.”

‘KUMPAS VİDEOLARI ÜZERİNDEN SAVCILIK YAPIYORLAR’

“Başları öne eğik gezecekler, biraz utanmaları varsa. Vatandaş Ekrem olarak utanıyorum. Niye biliyor musunuz? Tekrar söylüyorum. Devletin bakanı bunu yapmaz. Ama bir partinin bakanı ise, bir partinin görevlisi gibiyse o ayrı. O zaman sen, devletin bakanı olamazsın. Pazar günü seçim güvenliğini sağlayacak olan kişi, İçişleri Bakanı. Adalet Bakanı, adaleti sağlayacak, hukuku sağlayacak Ekrem İmamoğlu üzerinden yaptıkları işlere bak. Kumpas videoları üzerinden savcılık yapıyorlar. Utanmaları da yok. Bu kardeşiniz, bu hemşehriniz bu yola çıktı ya, -Allah şahit, siz de şahit olun- bir milim geri adım atmayacak, bir milim. Doğru yıkılmaz. Doğru yıkılmaz. Doğru yıkılmaz. İşinize bakın.”

‘RÜYASINDA BİLE BENİ GÖRÜYOR, KİM ANLADINIZ MI?’

“Bu millet, size 10 ay önce oy verdi. Hangi vaadinizi tuttunuz? Hani mülakat kalkacaktı. Kalktı mı? Gidin kaldırın kardeşim. Hani polislerin 3600 ek göstergesi çıkacaktı. Çıktı mı? Emeklinin hakkını verdiniz mi? Enflasyon düştü mü? E gidin işinizi yapın. Millet, işinizi yapın diye size oy verdi. Ama onların işi gücü Ekrem. Sabah kalkıyor Ekrem, akşam yatıyor Ekrem. Allah bilir rüyasında da Ekrem’i görüyor. Kim görüyor anladınız mı? Niye gülüyorsunuz? Anladınız. Peki. Ben onu demek istememiştim ama olsun.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x